Mercedes-Benz

Şirket Hakkında

Temelleri Kayseri’de atılan Bayraktarlar Şirketler Grubu’nda otomotivin daima önemli bir yeri olmuştur. Önceleri kullanım düzeyinde başlayan ilgi, dört kuşak boyunca giderek yoğunlaşarak sanayiciliğe kadar uzanmıştır. Kurucu Halil İbrahim Bayraktar ile başlayan ve nakliyat-yedek paça işinde büyük gelişmeler kaydeden şirket, 1935 yılından itibaren ikinci kuşağın çabalarıyla atağa geçmiştir. Aile Hacı Mehmet Bayraktar’ın katkılarıyla iş sahasını genişletmiş ve bölgenin önde gelen ticari kuruluşlarından birisi haline gelmiştir.

1953 yılında üçüncü kuşaktan İzzet Bayraktar ailenin ithalatla tanışmasına öncülük etmiştir. Bu yeni süreçte Kayseri’de kalmanın yeterli olmayacağı düşüncesiyle şirketin merkezi İstanbul’a kaydırılmış, bu geçiş 1963 yılında tamamlanmıştır.

70’li yıllarda Bayraktarlar ailesi önemli atakları gerçekleştirmiştir. Kayserili bir girişimci grubu ve Sabancı ailesi ile birlikte Lassa projesi ortaya çıkmış, Bayraktarlar Holding’in merkez binası İstanbul da inşa edilmiştir. Fransız CIBIE firmasından alınan mümessillik Bayraktarlar gurubunun önünde yeni ufuklar açmış, otomotiv sektöründe elde ettiği birikim ile sanayicilik alanında, montaj düzeyinde otomotiv aydınlatması üretimine başlanmıştır.

1971 yılında kurulan şirket,Mercedes Benz Türk A.Ş. bayisi olarak Satış-Yedek Parça ve Servis konusunda verdiği üstün hizmet anlayışıyla bölge pazarında yer almış, her geçen gün pazardaki payını arttırarak faaliyetlerine devam etmektedir.